11:49

ULUBIONE PÓŁKI DREWNIANE- DIY


Alice Merton - No Roots


Dziś półka którą zobaczyłam gdzieś na pintereście i która zachwyciła mnie swoją prostotą. Jest naprawdę łatwa do zrobienia, a efektowna i funkcjonalna. Potrzebujemy listewek drewnianych, wkrętów lub gwoździ, trochę kleju i lakieru do drewna.Jedną taką półkę mam w salonie, nad kanapą. Dzięki zewnętrznej listewce można oprzeć o nią magazyny czy grafiki. Powiesiłam ją dość nisko i nietypowo, żeby łatwiej było sięgać z kanapy.
        Nasza pólka jest dość duża, ma 90 cm długości. Dół oraz boki zrobione z jednej listewki o szerokości 14 cm. Te złączone są wkrętami, muszą być solidne. Tylna listewka ma szerokość 5 cm. Ta jest przyklejona. Żeby przylegała do ściany jest założona w sposób widoczny na zdjęciach- boczna listwa została przycięta na szerokość tylnej.
No i przednia listewka również przyklejona, szerokość 3 cm.

     Całość polakierowana impregnatem do drewna półmatowym. Powieszona na zwykłych hakach do wieszania, tutaj ich nie widać bo mąż jakoś sprytnie schował ;)
     Drugą taką półkę mam w kuchni na filarze, pod tablicą z farby kredowo- magnetycznej, trzymam tam podkładki drewniane i zioła.


     Ta ma wymiary: długość 60 cm, dolna i boczna listewka 9 cm ( trochę to za mało, wiele rzeczy się na niej nie mieści, to szerokość typowo pod gazety lub książki) , tylna 4 cm, przednia- 1,5 cm.


  Powieszona na hakach.4 komentarze:

  1. Zajefajne półki, ja też lubię czasami bawić się w takie w miarę proste DIY z drewnem w głównej roli. Półki robiłem do tej pory głównie na działkę i do warsztatu, ale jak są naprawdę starannie dopracowane, to można spokojnie wykorzystać je w domu jako element wystroju. Kłopot stanowi czasami montaż, bo ściany potrafią być wyjątkowo oporne :D Ale kołki szybkiego montażu z Muntech24 najczęściej są ok - jeszcze w wiertarkę porządną trzeba się przy tym wszystkim zaopatrzyć. I jakoś to pójdzie, nawet przy braku doświadczenia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna robota jestem naprawdę pod wrażeniem. Na codzień jestem stolarzem i poszukuję inspiracji jeśli chodzi o półki drewniane.

    OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM NR 1

INSTAGRAM NR 2

Copyright © 2017 Kate Likes It