05:53

JEDEN DZIEŃ W TORUNIU    Tego lata odwiedziłam Toruń po raz pierwszy. Była to krótka jednodniowa wizyta, zapraszam na fotograficzny spacer po tym mieście. Oczywiście z powodu ograniczonego czasu skupiliśmy się na Starym Mieście.    Widok z wieży to mój numer jeden. Mimo tłoku na mieście, tutaj nie było wielu chętnych. Zabawna covidowa historia -staneliśmy w przoogromnej kolejce by po 10 minutach zorientować się że to kolejka na szczepienie przeciw covid, która było w bramie obok wejścia do wieży. 


     Oczywiście kupiliśmy pierniki. Punktów sprzedaży jest dużo, my swoje znaleźliśmy na ulicy Kopernika 21. Były i inne piernikowe cuda, na przykład piwo.
    Podczas spaceru napotkaliśmy na wiele figurek i pomnikówa- uroczy piesek, złoty osiołek i smok któremu rzucane są monety. Smok naprawde dobrze się chowa. Interesująca jest również nasza własna polska Krzywa Wieża na ulicy Pod Krzywą Wieżą 1.
    Ruiny zamku krzyżackiego mnie nie porwaly, wiem ze to kawałek historii ale bardziej to dla mnie przykry widok niż ciekawy, nie nasza wina oczywiście że mnóstwo zabytków mamy tak zniszczonych.
Oczywiście nie może zabraknąć pomnika Kopernika.


    To miejsce zdecydowanie skojarzyło mi się z Wiedniem.

    Trudno było zrobić zjęcia bez ludzi, była to niedziela, w dodatku zaraz po pandemicznym zamknięciu wszyscy tłumnie ruszyli z domów. Nie było mowy o zjedzeniu obiadu w centrum - takie były kolejki do stolików. 


    Dla fanów " Przyjaciół" jest kawiarnia na wzór tej z serialu, nazywa się Perks i znajduje się na ul. Strumykowej 2. Nie mamy zdjęcia ze środka bo tłum był rownież i tu, co było zniechęcające. Po długim spacerze możemy iść posiedzieć nad Wisłę.    Polecam też np. w drodze powrotnej udać się na drugą stronę Wisły na punkt widokowy na ul. Majdany. Warto. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

INSTAGRAM NR 1

INSTAGRAM NR 2

Copyright © 2017 Kate Likes It