12:57

JAK ZROBIĆ LAMPĘ PODŁOGOWĄ TRÓJNÓG- DIY

    Hej Kochani! Lampa trójnóg- bardzo popularna od pewnego czasu dzięki swojej prostocie pasuje do każdego wnętrza.
Ich ceny wydawały mi się dość wysokie, a sama konstrukcja takiej lampy dość prosta. Przeanalizowałam więc "składniki" lampy i zakupiłam:

- klosz Ikea , w promocji 40 zł, można też takie kupić w sklepie budowlanym np. "Obi". Nasz klosz ma średnicę 33 cm i nazywa się JARA;
- nogi ze sklepu budowlanego -  czyli po prostu kije do szczotek/ grabi kilka zł za sztukę (5-7 zł); średnica naszych to 2 cm;
- oprawka z kablem i wtyczką i oczywiście żarówka- ok. 20 zł;
- coś co pozwoli połączyć nogi z resztą- u nas osłonka z Ikei; może być plastikowa doniczka- kilka zł;
- śrubka mocująca;

RAZEM: ok. 80 zł  Na czym polega trudność? Jak połączyć nogi z abażurem. Nasza konstrukcja powstała metodą prób i błędów. Po prostu szukaliśmy czegoś co pozwoli utrzymać nogi w wizualnie dobrym rozstawie i jednocześnie da się przykręcić do osłony żarówki. Były plastikowe pojemniki, doniczki itp.  i najsensowniejsza okazała się osłonka z Ikei.
   Okazało się że dzięki temu że delikatnie się rozszerza utrzymuje nogi pod dobrym kątem a to że jest metalowa ułatwia przykręcenie do niej śrubek (plastik pękał).
Ja co prawda postanowiłam obciąć to ozdobne wykończenie osłonki, bo mi za dużo już wystawała spod klosza ale mogła też zostać- szkoda że nie zrobiłam zdjęcia z nią w całości. Jest też taka osłonka w Ikei, też mogłaby wyglądać ciekawie:


  W denku wywiercony otwór na śrubkę z oprawką a nóżki przykręcone na wkręty- w osłonce akurat mieściły się w ażurowych otworkach.
   Nogi nie są wybitnie stabilne na tych pojedynczych wkrętach ale w niczym mi to nie przeszkadza, bo można je rozstawiać delikatnie, przesuwać. Gdyby chcieć bardziej stabilnie, trzeba by wzmocnić konstrukcję np. kółkiem ze sklejki  miedzy nogami lampy (albo jak ktoś wpadnie na lepszy pomysł to chętnie się dowiem :)

           Nogi naszej lampy pomalowałam częściowo na biało, żeby była ciekawsza.

           Jeśli o czymś zapomniałam piszcie w komentarzach!
2 komentarze:

  1. Witam, mogę zapytać skąd ta tapeta- cegełki?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam, z allegro. Nie ma już tej aukcji ale to chyba identyczna: "TAPETA WZÓR CEGŁA KAMIEŃ MUR EFEKT JAK 3D"

      Usuń

INSTAGRAM NR 1

INSTAGRAM NR 2

Copyright © 2017 Kate Likes It